2018/01/19 Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara w domu prowincjalnym w Rzeszowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2018/01/19 Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara w domu prowincjalnym w Rzeszowie

W uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, 19 stycznia 2018 r. w rzeszowskim domu prowincjalnym Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jan Wątroba. Do koncelebry dołączył ks. dr Łukasz Hendzel, sekretarz Księdza Biskupa.

W Eucharystii uczestniczyły: m. prow. Auxilia Felisiak wraz z siostrami z domu prowincjalnego, wspólnota posługująca w Domu Biskupim i siostry pracujące w Przedszkolu  pw. Świętej Rodziny przy Parafii pw. św. Judy Tadeusza w Rzeszowie.

Ksiądz Biskup nawiązując do postaci Założyciela Zgromadzenia Sióstr Sercanek podkreślił, że był on człowiekiem niezwykle roztropnym i uległym Duchowi Świętemu. Przytoczył również fragment z Życia duchowego oddający istotę obecnego roku duszpasterskiego:

Dusza ludzka jest jak łódź, która płynie do przystani wieczności. Łódź ta wyposażona jest w żywność i wiosła. Żywnością jest łaska uświęcająca, a wiosłami cnoty. Ale trzeba jeszcze, by Duch Święty popychał tę łódź swoimi darami.

Te słowa są doskonałym komentarzem towarzyszącego nam w tym roku hasła: Zostaliśmy napełnieni Duchem Świętym – zaznaczył celebrans.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani uczcili relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczara.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego