2018/02/07 "O święta duszo, na Twoje spotkanie wychodzą wszyscy mieszkańcy nieba" – święto bł. Matki Klary w Lubowidzu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2018/02/07 "O święta duszo, na Twoje spotkanie wychodzą wszyscy mieszkańcy nieba" – święto bł. Matki Klary w Lubowidzu

Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Lubowidzu 7 lutego 2018 r. przeżywała liturgiczne święto swojej rodaczki bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej.
 
Duchowym przygotowaniem do uroczystych obchodów ku czci Błogosławionej była dziewięciodniowa nowenna zakończona nabożeństwem Transitus, upamiętniającym jej przejście z ziemi do chwały nieba.

Świecę symbolizującą święte życie Matki Klary Szczęsnej zapalił p. Bogdan Fiszef, natomiast opis ostatnich dni życia i chwili śmierci odczytała p. Anna Zielińska. W Liturgię Słowa włączyły się dziewczęta ze wspólnoty Sercańskiej Rodziny Świeckich, działającej przy parafii od ponad roku. Wzruszającym momentem tego nabożeństwa był śpiew pieśni w pełni obrazującej świątobliwą śmierć Matki Klary:

O święta duszo, na Twoje spotkanie wychodzą wszyscy mieszkańcy nieba, aniołowie się weselą, a Najchwalebniejsza Trójca zaprasza Ciebie: Pozostań z nami na wieki.

Wigilia liturgicznego święta Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek zakończyła się litanią do Błogosławionej  oraz uczczeniem jej relikwii.

W samym dniu liturgicznego święta Eucharystie dziękczynne za dar beatyfikacji  Matki Klary sprawowali ks. prob. Tadeusz Nikicin i ks. Grzegorz Ślesicki, wikariusz posługujący w lubowidzkiej parafii.

Nasi parafianie łączyli się duchowo z siostrami sercankami uczestniczącymi w tym samym czasie w uroczystościach przy grobie bł. Matki Klary. Od momentu beatyfikacji w naszej parafii dynamicznie rozwija się kult współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek – zaznaczył ks. Grzegorz w wywiadzie dla Gościa Płockiego.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego