2018/04/15 "Oto jest dzień który, dał nam Pan" – 124. rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2018/04/15 "Oto jest dzień który, dał nam Pan" – 124. rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek w Krakowie

Siostry ze Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego 15 kwietnia 2018 r. obchodziły 124. rocznicę swego istnienia. W tym dniu wszystkie wspólnoty w Polsce i poza jej granicami uczestniczyły w Mszach Świętych dziękczynnych za dary Bożego Serca otrzymane w ciągu minionych lat.

W kościele pw. Najśw. Serca Pana Jezusa przy domu generalnym w Krakowie poranną Eucharystię w intencji sercańskiej rodziny zakonnej z prośbą o łaskę nowych powołań sprawowali ks. rektor Józef Morawa i ks. prof. Łukasz Kamykowski.

O godz. 10.00 Mszy Świętej dziękczynnej za 124 lata istnienia Zgromadzenia oraz za dar świętego życia Ojca Józefa Sebastiana i bł. Matki Klary Szczęsnej przewodniczył o. Rafał Antoszczuk OFMConv, pełniący na co dzień posługę kapelana sióstr.

Nawiązując do ewangelicznej perykopy o uczniach z Emaus Ojciec Kapelan podkreślił, że św. Józef Sebastian i bł. Matka Klara byli prawdziwymi świadkami Zmartwychwstałego, ponieważ w okolicznościach dziwnie się układających widzieli wskazówkę woli Bożej i z pokorą idąc za natchnieniem Ducha Świętego, powołali do życia nową rodzinę zakonną.

La Bohème
124. rocznica założenia Zgromadzenia Służebnic NSJ
Homilia o. Rafała Antoszczuka OFMConv
00:00

Tego dnia podczas wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem siostry z krakowskich wspólnot wraz z siostrami przeżywającymi w tych dniach doroczne rekolekcje zakonne ponowiły swoje śluby. Wysłuchały również mowy wygłoszonej przez św. Ojca Założyciela na okoliczność zawiązania Zgromadzenia w dniu 15 kwietnia 1894 r., a także słów św. Jana Pawła II skierowanych do sióstr z okazji jubileuszu 100. rocznicy powołania do istnienia sercańskiej rodziny zakonnej. Modlitwa zakończyła się uroczystym odśpiewaniem hymnu Zgromadzenia.copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego