Ogłoszenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

Ogłoszenia

10 grudnia 2017 r.

2. NIEDZIELA ADWENTU

Msze św. w naszym kościele odprawiamy:
w niedzielę: o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 18.00,
17.15 uroczyste Nieszpory;
w dni powszednie: o godz. 6.45 i 18.30.

Przypominamy, że trwa ADWENT, czas naszego przygotowania się  na przyjście Pana Jezusa. W przygotowaniach pomagają nam nasze dobre postanowienia oraz czas poświęcony Panu Bogu. Zapraszamy na adwentowe msze święte Roratnie, ku czci Matki Bożej, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45. Na tą mszę św. przynosimy świece lub adwentowe lampiony.

Dziś po wszystkich mszach św. odbywa się zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi na wschodzie. Serdecznie prosimy o adwentowe wsparcie naszych Braci i Sióstr żyjących w trudnych warunkach rzeczywistości wschodu.

Opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii naszego kościoła.

We wtorek, 12 grudnia, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Guadalupe. Z ustanowienia św. Jana Pawła II, Matka Boża z Guadalupe jest patronką życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o zagrożonym życiu, szczególnie dzieci poczętych.

W środę, 13 grudnia, wspominamy św. Łucję, dziewicę i męczennicę. Tego dnia odchodzimy kolejną rocznicę rozpoczęcia Stanu Wojennego w Polsce. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich ofiarach tamtego czasu, o ich rodzinach, polecajmy także Królowej Polski, losy naszej Ojczyzny.

We czwartek, 14 grudnia, wspominamy św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

W sobotę, 16 grudnia, rozpoczynamy coroczną nowennę do Dzieciatka Jezus. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiali każdego dnia przed mszą św. wieczorną.

Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, czasu bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię. Zapraszamy z tej racji na uroczyste adwentowe Nieszpory, które odbarwiać będziemy w niedzielę 17 grudnia o godz. 17.15, a od poniedziałku 18 grudnia, codziennie o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę, 17 grudnia, Wspólnota Burego Misia, ewangeliczna wspólnota osób niepełnosprawnych z Krakowa, będzie prowadziła kwestę na rzecz rozbudowy i funkcjonowania domu w którym przebywają osoby niepełnosprawne niemający oparcia w swoich najbliższych i rodzinach. Serdecznie prosimy o choćby najmniejszy dar serca na rzecz domu osób potrzebujących naszej pomocy.


Niech Boże błogosławieństwo spływające na Was przez ręce Niepokalanej Matki i Królowej Adwentu,
umacnia Was i towarzyszy w radosnym przeżywaniu adwentowego oczekiwania.copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego