Ogłoszenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

Ogłoszenia

8 października 2017 r.

27. NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza niedziela to XVII Dzień Papieski, który obchodzimy pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Szczególnie widocznym znakiem tego święta jest publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obchodom tego Dnia towarzyszą liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych poza jego granicami. Zapraszamy do udziału w wielu wydarzeniach naszego miasta i archidiecezji. Zapraszamy do nawiedzania kaplicy w naszym kościele i modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawła II.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wczoraj w naszym kościele modlili się podczas nabożeństwa „Różaniec do granic” oraz wzięli udział w wieczornym nabożeństwie uwielbienia. Niech Różańcowa Królowa Polski obdarza wszystkich potrzebnymi łaskami.

Październik to miesiąc poświęcony szczególnej modlitwie różańcowej o którą tak bardzo prosiła sto lat temu Matka Boża w Fatimie. Zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.15.

W poniedziałek, 9 października, wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

W piątek, 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

W sobotę, 14 października, wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, Apostołki Bożego Serca, Patronki Zgromadzenia Sióstr Sercanek.

Grupa Sercańskiej rodziny świeckich po wakacyjnej przerwie rozpoczyna spotkania.
  • Odbywają się one w każdą niedzielę o godz. 19. 00 przy ul. Garncarskiej 24. Wspólnota spotyka się również 1 i 3 niedzielę miesiąca na wspólnej Eucharystii o godz. 18. 00 w, a w pierwszą sobotę miesiąca wraz z siostrami sercankami na modlitwie uwielbienia o godz. 19. 30 w kościele przy ul. Garncarskiej.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy, formacji, pomocy innym oraz tworzenia wspólnoty.


Swoje zaproszenie dla śpiewających i chcących podzielić się swoim talentem, kieruje Sercański Chór działający przy naszym kościele. Informacje dotyczące możliwości przynależności do chóru oraz odbywających się prób, udzielane są w zakrystii naszego kościoła.

NIECHAJ RÓŻAŃCOWA KRÓLOWA POLSKI
WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI
W ROZPOCZĘTYM NOWYM TYGODNIU

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego