Ogłoszenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

Ogłoszenia

11 lutego 2018 r.
6. NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Msze Święte w niedziele o godz.: 7.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
  • Nieszpory o godz. 17.15.
  • W dni powszednie o godz.: 6.45 i 18.30

Dziś jeszcze zapraszamy na uroczyste Niespory o godz. 17. 15.

Dziś przeżywamy 26 Światowy Dzień Chorego z ustanowienie św. Jana Pawła II. W ramach tego dnia, zapraszamy chorych na specjalną mszę św. jutro na godz. 11.00. Podczas mszy św. udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych.

14 lutego przypada Środa Popielcowa. To dzień, którym rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawiane będą o godz. 6.45 oraz 18.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, tzn. tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Prawem wstrzemięźliwości związani są wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem postu, osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Środą Popielcową rozpoczyna się pierwszy okres Wielkiego Postu, mający charakter pokutny, zachęcamy zatem, aby podjąć wielkopostne postanowienia, które pomogą nam w przemianie naszego życia.

Już dziś informujemy, że w naszym kościele nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiać będziemy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Kazania pasyjne w tym roku, podczas nabożeństw, głosić będzie o. Andrzej Prugar, franciszkanin, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów w Krakowie.  Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy we wtorki o godz. 18.00. W każdy piątek odprawiane będzie Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00, a po mszy św. wieczornej będzie możliwość uczczenia i ucałowania Relikwii Krzyża Świętego.


Najświętsze Serce Pana Jezusa niech obdarza nas wszystkich potrzebnymi łaskami
na dobre przeżywanie nowego tygodnia i czasu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.
copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego