Ogłoszenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

Ogłoszenia

14 października 2018 r.
28. NIEDZIELA ZWYKŁA

Msze św. w naszym kościele odprawiamy:
  • w niedzielę: o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 18.00;
  • nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15
  • w dni powszednie: o godz. 6.45 i 18.30
  • nabożeństwo różańcowe: 18.00

Przeżywamy dziś XVIII Dzień Papieski pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa". Szczególnie widocznym znakiem tego święta jest publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Obchodom tego Dnia towarzyszą liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych poza jego granicami. Zapraszamy do udziału w wielu wydarzeniach naszego miasta i archidiecezji szczególnie w dniach od 16-22 października. Zapraszamy także do nawiedzania kaplicy w naszym kościele i modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawła II.

Trwa miesiąc październik szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.15. W tym roku nabożeństwo to jest jedną ze stacji naszego dalszego przygotowania do jubileuszu 125- lecia założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek. Modlitwą tą wypraszajmy potrzebne łaski dla całego Zgromadzenia Sióstr, prośmy o nowe powołania i prośmy w intencjach wszystkich, którzy modlą się w naszym sercańskim kościele.  

W poniedziałek, 15 października, Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktor Kościoła.

We wtorek, 16 października, Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

W środę, 17 października, Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W czwartek, 18 października, Święto św. Łukasza, Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny obchodzi Ks. Prof. Łukasz Kamykowski, który od wielu lat posługuje w przedszkolu Sióstr oraz w naszej świątyni. Pamiętajmy o serdecznej modlitwie w intencjach Solenizanta, któremu życzymy wielu Bożych łask w pracy naukowej, duszpasterskiej i posłudze kapłańskiej.

W piątek, 19 października, Wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.

W sobotę, 20 października, Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera.

W przyszłą niedzielę, 21 października, w naszej franciszkańskiej Bazylice św. Franciszka, obchodzić będziemy Święto bł. Jakuba Strzemię, biskupa, współpatrona naszej Prowincji zakonnej. Tego dnia zapraszamy na uroczystą mszę św. o godz. 16.30 do Bazyliki św. Franciszka, po której zostanie odprawione specjalne nabożeństwo mitry bł. Jakuba w int. uzdrowienia chorych, zwłaszcza cierpiących na bóle głowy.

W zakrystii można składać kartki z wypisanymi Zmarłymi za których będziemy modlili się podczas nabożeństw wypominkowych. Nabożeństwa te odprawiać będziemy od 1 do 8 listopada o godz. 18.00. W intencjach polecanych Zmarłych odprawiamy msze święte przez cały bieżący rok w pierwsze środy miesiąca o godz. 18.30.Niechaj Matka Boża Różańcowa wyprasza nam potrzebne łaski
na rozpoczęty nowy tydzień.
Szczęść Boże!

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego